Powłoki

Powłoki antyadhezyjne

 

Czym jest powłoka antyadhezyjna?

Powłoki antyadhezyjne to zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zapobiegają adhezji, czyli niepożądanemu przyleganiu substancji do powierzchni. Są nieocenione w przemyśle, gdzie czystość, efektywność i długotrwała ochrona są kluczowe. Nasze powłoki, bazujące na fluoropolimerach w skład których wchodzi politetrafluoroetylen, gwarantują płynność procesów produkcyjnych i ułatwiają czyszczenie oraz konserwację urządzeń.

 

Dlaczego powłoki antyadhezyjne mogą być rozwiązaniem w Twojej branży?

Nasze powłoki znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. W branży spożywczej chronią formy cukiernicze przed przyklejaniem się ciasta do formy czy urządzeń mieszających gwarantując bezproblemową produkcję. W farmacji zapobiegają przywieraniu składników do matryc tabletek. W elektronice chronią komponenty przed zanieczyszczeniami, a w motoryzacji zapobiegają gromadzeniu się pyłu i brudu na kluczowych elementach.

Aplikowanie powłok antyadhezyjnych na szczęki i noże maszyn pakująco-zgrzewających np flowpack zapobiega przywieraniu ciętego i zgrzewanego materiału.

W branży meblarskiej, powłoki antyadhezyjne są doskonałym rozwiązaniem dla zbiorników grzewczych do kleju w okleiniarkach oraz chronią narzędzia, prasy i wałki przed przywieraniem kleju, co znacząco przyspiesza proces produkcyjny i poprawia wydajność użytkowania.

W jakich warunkach sprawdzą się powłoki antyadhezyjne?

  • przywieranie surowców podczas mieszania, suszenia
  • kontakt z lepkimi surowcami
  • osadzanie się osadów w zbiornikach czy rurach

 

Fluoropolimery jako powłoki antyadhezyjne

Fluoropolimery, dzięki swojej niskiej energii powierzchniowej, efektywnie odpychają różnorodne substancje, co minimalizuje przyleganie brudu czy surowców i ułatwienia procesy czyszczenia. Ich unikalna budowa chemiczna, w tym ujemny ładunek elektryczny atomów fluoru, przyczynia się do ich niskiej reaktywności chemicznej oraz właściwości antyadhezyjnych. Dodatkowo, duża energia wiązania węgiel-fluor w ich strukturze zapewnia wytrzymałość termiczną i chemiczną. Te właściwości sprawiają, że fluoropolimery są idealnym wyborem w zastosowaniach przemysłowych, gdzie najważniejsze czystość i wydajność są priorytetem.

Wybierając powłoki antyadhezyjne Nelvi, inwestujesz w przyszłość swojego przedsiębiorstwa. Nasze produkty zapewniają nie tylko wyższą jakość i trwałość, ale także znacząco przyczyniają się do optymalizacji procesów produkcyjnych. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Twojej firmie osiągnąć sukces i dobrać powłokę odpowiadającą Twoim potrzebom. Zapraszamy do kontaktu!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.