Powłoki

Powłoki Rilsan

Rilsan to materiał, który – dzięki właściwościom materiałowym – bardzo skutecznie zabezpiecza powierzchnię materiału pod kątem kilku potencjalnych zagrożeń. Nie dotyczy to wyłącznie korozji, ale również uderzeń, regularnych wibracji czy procesów ścierania.


Powłoka Rilsan to termoplastyczny syntetyczny proszek powlekający powierzchnię. Tworzony jest w oparciu o bazę olejową pozyskiwaną z roślin. W ten sposób generowany zostaje monomer, który przekształca się we właściwy Rilsan – można spotkać się również z określeniem nylon-11. Łatwo więc przyjąć, że Rilsan – będąc oparty na poliamidzie 11, czyli polimerze o stuprocentowym pochodzeniu biologicznym – świetnie wpisuje się w ogólne trendy ekologiczne i związane z dbałością o środowisko.

Rilsan, jako poliamid pochodzenia biologicznego, może zaskakiwać trwałością i uniwersalnością. Jest wyjątkową kombinacją właściwości, które przekładają się na szczególnie doceniane zalety. Przy porównywaniu powłoki Rilsan z innymi materiałami warto zwrócić uwagę m.in. na niską gęstość. Ta właściwość sprawia, że można zastąpić nim np. metal lub gumę – tym bardziej, że zachowuje odporność na działanie olejów, gazów oraz paliw, wody, rozpuszczalników czy płynów przemysłowych.

Sprzyja temu niski poziom chłonności wody – niezmienność właściwości zarówno w stanie suchym, jak i mokrym. Nakładając na to szeroki zakres temperatur pracy – tu rozpiętość jest spora, bo od -60 do ok. 150 stopni Celsjusza – otrzymywany jest wyjątkowo trwały produkt o pożądanych w przemyśle właściwościach. Warto podkreślić, że jest to produkt pochodzenia biologicznego, wpisujący się w dominujące trendy ekologiczne.

W rezultacie Rilsan – po pokryciu nim metalu – staje się tanią, a zarazem trwałą alternatywą dla stali nierdzewnej. Ważna jest również kwestia estetyki. Patrząc na warstwę powłoki Rilsan od strony zewnętrznej, warto zauważyć, że możliwe jest jej wykończenie w jednym z kolorów z szerokiego wachlarza palety barw RAL.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.