ZASTOSOWANIE

AGH Space Systems to studencki interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny działający od 2014 roku przy Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Prowadzi wiele przedsięwzięć związanych z technologiami przemysłu kosmicznego - jego członkowie zajmują się projektowaniem i budową rakiet, łazików planetarnych, sond atmosferycznych oraz gondoli balonów stratosferycznych.

 

 

Jednym z nich jest Turbulencja, pierwsza w Polsce rakieta sondująca napędzana ciekłym materiałem pędnym. Tworzona od 2016 roku, uzyskała 2. miejsce na prestiżowych zawodach Spaceport America Cup 2018, w kategorii lotu na wysokość 10 tysięcy stóp (około 9 kilometrów).

 

 

 

To właśnie w jej układzie napędowym, LRE “Zawisza”, wykorzystano przygotowane przez Nelvi elementy - zapewniają one płynność działania samoprężnego systemu dostarczania propelentów, jednocześnie znacznie zmniejszając ryzyko ewentualnej awarii.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.